Buca lokma firmaları sayısında son dönemde oldukça önemli bir artış gözlemlenmektedir. Bunun birçok nedeni vardır. Birincisi Buca ilçesinin İzmir’in en hızlı büyüyen yerleşim yeri olması ile alakalıdır. Dışarıdan en çok göçün kabul edildiği ve yapılaşmanın hızla arttığı bir yerdir. Bu durumda ister istemez lokma sektörünün hareketlenmesini sağlamıştır. Her yeni eve taşınan, yeni bir iş yeri açan lokma döktürmektedir. Ayrıca nüfusun bu kadar yoğun olması ölüm, doğum, sünnet, nişan gibi olaylarında artışını sağlamaktadır.

İzmir lokma tatlısı artık tüm ülkede dağıtılan bir tatlı haline gelmiştir. Her şehirde bu işi profesyonel bir şekilde yapan firmalara rastlamak mümkündür. Fakat İzmir bu işin kalbinin attığı yerdir. Çok eski zamanlardan gelen bu gelenek bu şehirde farklı bir boyutta yaşanmaktadır. İzmir insanının paylaşımcı ve dayanışmacı ruh halini en iyi yansıtan araç haline gelmiştir.

Buca Lokma Firmasının Tarihi

Buca lokma firması olarak uzun yıllardan beri pastacılık ve tatlıcılık sektöründeki deneyimlerimizi bu alana kaydırdık. Bu alandaki yoğunlaşmamızın sonucunda ise sektörün lider kuruluşlarından birisi haline geldik. Yenilikçi ve modern bir lokma dökümünün bütün inceliklerini işlerimizde icra etmekteyiz. Farklı lokma sunumları ile halkın beğenisini kazanmış bir firmayız.

Lokma dökümünde önemli olan temizlik ve lezzettir. Her iki kıstasa bağlı olarak üretim yapmak bizim ana felsefemizi oluşturmaktadır. Lokma imalatımızda birinci kalite malzemeler kullanmaktayız. Ürünlerimizde hiçbir şekilde bayat ya da günü geçmiş ürün bulunmamaktadır. Her zaman için en taze ve kaliteli ürünü kullanmak bizim öncelikli tercihimizdir.

Temizlik konusunda ise Buca lokma firmaları arasında parmakla gösterilen bir konumdayız. Eldiven, bone, maske bizim vazgeçilmez kıyafetlerimiz arasında yer almaktadır. Firmamızın her üretimden sonra yapmış olduğu temizlik ise standart bir işlem haline gelmiştir. Kazanların, kepçenin, tepsilerin yıkanıp temizlenmesi ve bir sonraki iş için hazır halde bekletilmesi rutin bir işlemdir.

Ürünlerimizin depolanması ise özel olarak tutulmuş yerlerimizde yüksek güvenlik önlemleri altında yapılmaktadır. Bizimle sağlığınız ve ağzınızın tadı güvence altında olmaktadır. Düzgün ve kaliteli bir lokma dökümü için doğru yerde olduğunuzu belirtelim.

Buca lokma