İzmir lokmacı nasıl olunur? Lokma dökmek basit gibi görünebilir ama bu işin püf noktaları nelerdir.  Neden iyi bir lokmacı ile çalışmak gereklidir. Kötü bir lokmacı nasıl olur. İşte bu yazımızda bu ve benzeri bütün sorularınıza cevap vereceğiz. Böylelikle lokma döktüreceğiniz zaman nasıl bir firma ile çalışmanız gerektiğini çok daha iyi anlayabileceksiniz. Bu arada bizim çalışma prensibimizden de bahsedeceğiz. Böylelikle diğer firmalarla kıyaslama şansınız çok daha fazla olacaktır.

İzmir lokmacı olmak için ilk önce iyi bir ustanın yanında güzel bir eğitim almış olmanız gerekmektedir. Bu işe yıllarını vermiş bir ustanın yanında eğitim almak önemlidir. Çünkü bu usta nerede nasıl davranması gerektiğini çok iyi bilir. Hangi havada yağın sıcaklığı nasıl olmalıdır. Kalabalık yerlerde lokma sirkülasyonu nasıl sağlanır. İzmir lokma nerelerde nasıl dağıtılır. Hangi un, yağ ve şeker lokmaya iyi gelir. Bütün bu sorulara bir çırpıda cevap verebilmek önemlidir.

İzmir lokmacı olmak için

İzmir lokmacı olmak için iyi bir ustanın yanında eğitim almak önemlidir demiştik. İkinci olarak da insan ilişkileriniz çok iyi olmalıdır. Lokmanın dağıtım sebebi çok farklı nedenlerle olabilmektedir. Kimisi cenazesi için lokma dağıtır. Kimisi iş yeri açılış için lokma dağıtır. Her durumda insan ilişkilerini belli bir ölçüde tutmak önemlidir. Cenaze yerinde espri yapan, iş yeri açılışında asık suratlı duran bir lokmacıyı kimse istemez.

İzmir lokmacı ustası pratik çözüm yeteneğine sahip olmak zorundadır. Örneğin lokma dağıtım yerinde park yeri sorunu varsa buna uygun çözümler geliştirmelidir. Dağıtım yerine en uygun bir konumda lokma dağıtmanın bir yolunu bulmalıdır. Lokmanın çeşidine göre en uygun malzemeleri seçmeyi bilmelidir. Belirli bir markaya takılıp kalmak yerine farklı alternatiflerle üretim yapabilmelidir.

Lokma dağıtımında tek düzelik yerine farklı alternatif sunum çeşitleri geliştirmeyi bilmesi gereklidir. Örneğin muz aromalı saray lokma çeşidimiz çoğu yerden beğeni toplamıştır. Bunun haricinde çikolata soslu, ballı lokma çeşitlerimizi de denemenizi tavsiye ederiz. Elbette normal lokmaya göre bu sunumlarımızın fiyatları farklılık göstermektedir. Farklı, birinci sınıf bir lokma dağıtımını çok uygun rakamlarla yapmaktayız.

İzmir lokmacı