Osmanlı saray mutfağı oldukça geniş ve zengin bir menüye sahiptir. Yayıldığı coğrafyanın genişliği sayesinde değişik pek çok yiyeceği bünyesinde barındırmaktadır. Bu yiyeceklerin en güzelleri, en beğenilenleri de saray mutfağında daimi bir yer edinmiştir. Lokma tatlısı da bu yiyeceklerden birisidir. Hatta o kadar sık dağıtılmış ki saray lokma diye de anılmaya başlanmıştır.
Günümüze kadar gelmiş Osmanlı mutfağından bir örnekte saray lokma tatlısıdır. Diğer yiyeceklerin aksine bu tatlının üretimi ve dağıtımı günümüzde oldukça farklılaşmıştır. Saray lokma hayırsever bir vatandaşın tanıdığı veya tanımadığı insanlara geniş kitlelere bir firma vasıtası ile dağıtması ile gerçekleşmektedir. Halk arasında bilinen deyimi ile lokma döktürmektedir.
Tadım lokma olarak saray lokma dökümü işlerinizi büyük bir özen ve itina ile gerçekleştirmekteyiz. Profesyonel bir lokma firması olarak en iyi bir şekilde saray lokma dökümünü yaparak lezzetli lokmaların halkla buluşmasını sağlamaktayız. Mevlit, sünnet, ölenlerinizin anması gibi özel günlerinizde sizin yanınızdayız. Tek yapmanız gereken bir telefon açmaktır.

izmir saray lokma