Karşıyaka lokma firması olarak yaklaşık çeyrek asırdan beri lokma dağıtımı hizmeti vermekteyiz. Firmamız kaliteli malzemeleri özenle seçerek sağlıklı ve lezzetli İzmir lokma üretimi yapmaktadır. Lokma üretiminde sağlık ve lezzetin öneminin farkında olarak yıllardan beri sektörün öncü kuruluşlarından birisi olarak faaliyet göstermektedir. Yapılan işin manevi yönünün ağırlığının farkında olarak lokma üretimi yapmaktayız.

Lokma dağıtma geleneği eski zamanlardan beri süregelen bir davranış biçimidir. İnsanların acılarını ve sevinçlerini paylaşma isteğinin sonucu olarak ortaya çıkmış bir davranış ya da eylem biçimidir. İlk başlarda evlerde yapılıp konu komşuya dağıtılmaktadır. Daha sonra gerek ev yaşamının gerekse de kentleşmenin sonucu olarak evlerde yapılamaz hale gelmiştir. Bu işi profesyonel bir şekilde yapan insanların varlığı sayesinde bugün bir sektör haline gelmiştir.

Karşıyaka lokma firması olmak

İzmir lokma tatlısı yapıp, üreten ve dağıtan yüzlerce firma bulunmaktadır. Bu firmaların kimisi yasal olup kimisi ise merdiven altı diye tabir edilen korsan firmalardan oluşmaktadır. Sadece bir araç ile faaliyet gösteren bu firmaların ne ürettiklerinde nede dağıtımlarında bir hayır vardır. Sadece günü kurtarmak amaçlı davranış sergilemektedirler. Kalitesiz ve bayat malzeme, eksik lokma dağıtımı, zamanında gelmeme gibi davranışlar göstermektedirler.

Karşıyaka lokma firması olmak için bir kere zamanında lokma dökülecek yerde olmanız gereklidir. Müşterinin istediği saat ve yerde olmak düzgün bir lokmacının en belirgin özelliğidir. Kimi lokma firmaları aynı saate iki randevu verip insanları mağdur edebilmektedir. Firmamız her zaman için lokma dökümünden en az yarım saat öncesinde lokma dökülecek yerde hazır beklemektedir. Lokmanın hazırlanması, yağın ısıtılması ve diğer hazırlıklar bu esnada tamamlanmaktadır. Böylece istenilen saatte lokma dökümüne başlamaktayız.

Karşıyaka lokma dökümünde önemli hususların başında sağlıklı ve temiz bir dağıtım gelmektedir. Birçok firmanın göz ardı ettiği bu durum oldukça önem teşkil etmektedir. Yapılan işin hayır işi olması sebebi ile insanların göz ardı etmesi hiçbir şekilde kabul edilmemelidir. Sağlıklı lokma üretmek için temiz ve düzenli çalışmak lazım. Temiz lokma dağıtmak için birkaç ufak ayrıntıya dikkat etmekte fayda vardır. Bone, eldiven gibi aksesuarlar vazgeçilmez olmalıdır.

Karşıyaka lokma